Akıllı Ev Kilit Sistemi

Akıllı ev kilit sistemi sayesinde artık çok rahatlayacaksınız. Özelliklerini duydukça, yok artık buda mı var! diyeceksiniz. Tam olarak bu sistem ne işe yarıyor, önce sistemi yanıyalım.

Akıllı Ev Nedir ?

Akıllı Ev bir diğer adıyla ile koşul ve duruma göre her zaman her yerden kontrol edilebilir hareket edebilir ev anlamına gelmektedir. Bir evde bulunan hemen hemen tüm cihazların kontrol edilmesini sağlayarak konforu ve tasarrufu sizlerle buluşturur. Tüm ihtiyaçlarınıza göre kendini şekillendirir ve zaman yönetimi açısından sizlere oldukça kolaylık sağlar. Akıllı Ev Otomasyon Sistemleri günümüz teknolojisinde ve bizlerin yaşam hayatında artık olmazsa olmaz hizmetlerden biri olarak yerini almaktadır. Özellikle metropollerde ve büyük şehirlerde rezidans dairelerde yaşamakta olan insanların bir çok ihtiyacına akıllı ev cevap vermektedir. Yaşam konforu yüksek olan villa çözümlerinde ise bir çok kolaylığı beraberinde getirerek, ofis ve otel gibi ticari çözümlerde ise enerji verimliliğini sağlama amaçlı tercih edilmektedir. Akıllı evinizde aydınlatma, perde-panjur, ısıtma-soğutma, su, gaz, elektrik, kamera, hırsız alarm gibi birçok özelliği uzaktan kontrol ederek yönetebilirsiniz. Ücretsiz olarak telefonunuza veya tabletinize indirmiş olduğunuz mobil uygulamalar sayesinde ise evinizi kontrol etme ve yönetme imkânınız daha da kolay bir hal almış olacaktır.

Akıllı Ev Sistemleri Nedir ?

İnterra Akıllı Ev Sistemleri sayesinde tek bir noktadan tüm kontrolleri sağlayabilir olmanın konforunu sizlere sunarak, sunduğumuz tüm çözümlerde de İnterra Touch Panel veya İnterra Imini ürünlerimizle sizleri buluşturuyoruz, bunun sebebi ise Akıllı Ev Sistemleri ‘nde tüm kontrolleri kolaylaştıran bir ürün niteliğinde ve kullanımlarının oldukça kolay olmalarından kaynaklanmaktadır. Tasarımı açısından mimari konseptinize uygun bir ürün olan Touch Panel mekanlarınıza estetik katar ve mekanlarınızda vazgeçilmez bir üye olmaktadır.

Akıllı Ev Sistemleri Güvenlik

Akıllı Ev Sistemlerinde güvenlik en önemli detaylardan biridir ve sunduğumuz tüm çözümlerde güvenlik sistemlerinizle kullandığımız ürünler entegre edilmektedir. Oluşabilecek herhangi bir alarm durumunda site/rezidans güvenliği bildirimlere anında ulaşır hatta isterseniz polisi arayarak evinizde bir alarm durumu olduğu bilgisini de verir. Akıllı Ev Sistemleri derken tüm ağ yapılarının akıllı olmasından bahsedilmektedir. SIP teknolojisi ile isterseniz daireler arası görüşebilirsiniz isterseniz site güvenliği ile hızlıca iletişim kurabilirsiniz. Örneğin siz evinizde olmasınız bile mobil cihazınıza düşen bir hırsız alarm durumu aynı anda site güvenliğinize de iletilerek, anında müdahale ile güvende kalmanız sağlanmaktadır. Tüm yaşam alanlarınızın kontrollerini İnterra Touch Panel ve İnterra Pro uygulaması ile 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yapabilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri Emniyet

Akıllı Ev Sistemlerinde önemli olan bir diğer unsur emniyettir. Evinizde yangın, su baskını, gaz alarmı, cam kırılması, hırsız alarmı gibi olaylar da siz dünyanın neresinde olursanız olun eviniz her zaman yanınızda olacak ve aklınız hiç eviniz de kalmayacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz durumlardan herhangi biri gerçekleştiğinde mobil cihazınızın ekranına anlık bildirim düşecek ve örneğin su basmasında vana otomatik olarak kapanacaktır. Evinizde bir alarm sistemi varsa ve eğer evden çıkarken alarmı kurmayı unuttuysanız geri dönmenize gerek kalmayarak mobil cihazınızdan istediğiniz an alarmınızı kurabilirsiniz. İnterra Touch Panel ile acil olan durumlarda su, gaz ve elektrik sistemlerini uzaktan anında kesebilirsiniz. Yani artık ütüyü fişte mi unuttum pencerem açık mı kaldı derdine son vermiş olacaksınız.

Akıllı Ev Sistemleri İnterkom

İnterra Touch Panel ile evinize gelen misafirler ile görüşme yapabilir ve hatta bunları siz evde olmasınız dahi kapınıza gelen misafirinizle mobil cihazınızdan görüntülü olarak yapabilirsiniz. İşte Akıllı Ev Sistemlerinde konforu bir adım daha ileriye bu şekilde taşımakta ve sadece kapınıza gelen misafirlerinizle değil sitenizdeki daireler arasında, site güvenliği ve site yönetimiyle, konsiyaj hizmetleri ve resepsiyonla bu görüşmelerin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

  • Görüntülü ve Sesli Haberleşme
  • Esnek Erişim ve Sonsuz Nokta
  • Mobilden Misafir ile Görüşme
Akıllı Ev Sistemleri Konsiyaj

Konsiyaj hizmetleri genellikle rezidanslarda kullanılan bir hizmettir. Konsiyaj hizmetlerinde evin içindeki kontrollerinizin yanı sıra taksi çağırma, vale hizmeti, teknik servis çağırma, temizlik hizmetleri, spa rezervasyonu, kuru temizleme, restaurant rezervasyonu gibi birçok hizmete tek bir tuşla ulaşmanın kolaylığını yaşamış olursunuz.

  • Fatura, Aidat ve Duyurular
  • Enerji Tüketimi İzleme
  • Hava Durumu ve Para Piyasaları